Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

W siedzibie PiS pierwsze posiedzenie Komitetu Politycznego w nowym składzie

Autor: PAP
Dodano: 14-07-2021 16:18

W siedzibie PiS zebrał się w środę po południu w nowym składzie Komitet Polityczny ugrupowania. W czasie spotkania może dojść do formalnego potwierdzenia pełnienia funkcji: rzecznika dyscypliny partyjnej, rzecznika prasowego, czy sekretarza ds. międzynarodowych, przez osoby dotąd te funkcje wypełniające.

Na początku lipca odbył się Kongres PiS, podczas którego Jarosław Kaczyński został wybrany na prezesa ugrupowania na kolejną kadencję. Wyłoniono także nową Radę Polityczną, która z kolei wybrała nowy skład Komitetu Politycznego PiS oraz wiceprezesów partii; do dotychczasowego grona dołączył premier Mateusz Morawiecki.

Do dotychczasowego składu Komitetu wybrani zostali m.in.: szef KPRM Michał Dworczyk, wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, a także posłowie: Joanna Borowiak, Barbara Bartuś oraz Marek Ast i Bartłomiej Wróblewski. W Komitecie nie znalazła się część europosłów, którzy do tej pory w nim zasiadali, z wyjątkiem: Beaty Szydło, Joachima Brudzińskiego, Tomasza Poręby oraz Karola Karskiego.

"To będzie inauguracyjne, techniczne posiedzenie, na którym zostanie przyjęty regulamin prac Komitetu. Zapewne dojdzie też do wyboru rzecznika dyscypliny partyjnej, rzecznika prasowego, czy sekretarza ds. międzynarodowych. Od Kongresu mamy nową kadencję władz, więc i osoby na tych funkcjach muszą zostać formalnie potwierdzone przez nowy skład Komitetu Politycznego" - mówiło wcześniej PAP źródło z otoczenia kierownictwa PiS.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021