Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Ziobro: Klinika "Budzik" dla dorosłych - przedsięwzięciem niosącym piękne owoce

Autor: PAP
Dodano: 15-07-2021 13:10

Klinika "Budzik" dla osób dorosłych, to przedsięwzięcie niosące piękne owoce; Fundusz Sprawiedliwości przekazał na nie ponad 37 mln zł - powiedział w czwartek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas wmurowania aktu erekcyjnego pod siedzibę kliniki.

Uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego Kliniki "Budzik" dla osób dorosłych odbyło się w Warszawie na terenie Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego. "Mamy plany, żeby jesienią w 2022 r. oddać ten budynek i żeby się tu znaleźli pierwsi pacjenci, wszystko idzie do tej pory dobrze" - mówiła Ewa Błaszczyk, prezes Fundacji "Akogo?" zajmującej się organizacją budowy kliniki.

Jak natomiast przypomniał obecny na uroczystości Ziobro, na budowę i wyposażenie tej kliniki Fundusz Sprawiedliwości przekazał ponad 37 mln zł. "To pieniądze od sprawców przestępstw, które mają służyć rehabilitacji pacjentów w śpiączce. W klinice +Budzik+ znajdą profesjonalną opiekę" - zaznaczył.

"Ten projekt, który tu realizujemy, pokazuje, że zło można przekuć w dobro, że złe czyny mogą skutkować też dobrem w postaci środków finansowych, jakie poprzez wymiar sprawiedliwości można było pozyskać i przekazać w sposób roztropny i mądry na przedsięwzięcie, które służyć będzie dobru w najszlachetniejszym tego słowa znaczeniu" -zaznaczył Ziobro.

Jak dodał "niech słońce, które dziś tak świeci nad nami, będzie symbolem uśmiechu tych, którzy będą budzić się ze śpiączki".

Wzorcem Kliniki Budzik dla dorosłych jest uruchomiona w 2013 roku przez Fundację "Akogo?" Klinika Budzik dla dzieci. Jak poinformowała w czwartek Błaszczyk dotychczas dla dzieci wybudziło się ponad 80 osób, zaś w "Budziku" dla dorosłych w Olsztynie ponad 30.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021