Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Podlaskie: 50 osób zaszczepiło się pierwszego dnia działania punktu mobilnego szczepień w Kolnie

Autor: PAP
Dodano: 18-07-2021 11:16

50 osób zaszczepiło się przeciwko COVID-19 pierwszego dnia w mobilnym punkcie szczepień, który od soboty działa w Kolnie (Podlaskie) - podał w niedzielę w mediach społecznościowych Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku.

Urząd, który wspólnie z samorządami lokalnymi organizuje mobilne punkty szczepień, po raz kolejny zachęca mieszkańców regionu do szczepienia się.

Kolno to kolejne po Łomży, Suwałkach i Białymstoku miasto w regionie, gdzie w ramach działania specjalnych, mobilnych punktów szczepień, dorosłe osoby mogą przyjść i bez wcześniejszego umawiania się, zaszczepić się przeciwko zakażeniu koronawirusem. Podawana jest jednodawkowa szczepionka Johnson & Johnson.

W Kolnie jest ten sam kontenerowy punkt szczepień, który wcześniej był w Łomży i Suwałkach. Akcja w Białymstoku w punkcie szczepień przy Pałacu Branickich odbywała się wcześniej w ramach akcji ogólnopolskiej. Punkt w namiotach przy Pałacu organizowało też miasto Białystok.

Kontenerowy punkt szczepień w Kolnie działa na parkingu przed urzędem miejskim. Do wykorzystania jest ok. 400 szczepionek Johnson & Johnson. Dorosłe osoby z aktywnym e-skierowaniem na szczepienie mogą przyjść w godzinach 9.00 - 17.00. Wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty. Punt ma działać do 1 sierpnia.

Do szczepień w Kolnie zachęcali w piątek wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i samorządowcy z powiatu kolneńskiego. Podkreślali, że zaszczepienie się jak największej liczby osób to szansa na uchronienie wszystkich przed kolejnymi zagrożeniami z powodu zakażeń koronawirusem, większe bezpieczeństwo, odporność.

Podlaskie należy do tych regionów, gdzie liczba zaszczepionych nie jest największa. Z danych na stronie rządowej z raportem z realizacji szczepień wynika, że w regionie wykonano dotąd 951 tys. szczepień. W pełni zaszczepionych jest 446,5 tys. osób.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021