Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Lubelskie: Jedna trzecia mieszkańców regionu w pełni zaszczepiona przeciw COVID-19

Autor: PAP
Dodano: 18-07-2021 17:48

Blisko 700 tys. osób z 2,1 mln mieszkańców woj. lubelskiego jest w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. W sumie do tej pory wykonano 1,5 mln szczepień. W nadchodzącym tygodniu tzw. szczepieniobusy odwiedzą mieszkańców powiatu biłgorajskiego i radzyńskiego.

Z danych publikowanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że dotychczas w woj. lubelskim wykonano 1,5 mln szczepień, z czego blisko 700 tys. osób jest już w pełni zaszczepionych. Pod względem gmin najwięcej w pełni zaszczepionych osób jest w Lublinie (47 proc.), Puławach (46 proc.) i w Dęblinie (45 proc.). Najmniej zaszczepionych mieszka w Tereszpolu w pow. biłgorajskim i w Sernikach w pow. lubartowskim.

Do końca wakacji po mniejszych miejscowościach Lubelszczyzny jeżdżą dwa szczepieniobusy, które docierają do gmin z najniższym procentem wyszczepialności. W nadchodzących tygodniu mobilne pojazdy będą stacjonować w powiecie biłgorajskim i radzyńskim. Odwiedzą m.in. takie miejscowości, jak: Turobin, Goraj, Frampol, Łukowa, Czemierniki, Wohyń i Ulan-Majorat. Zainteresowani będą mogli zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, bez wcześniejszego umawiania się czy zapisywania na konkretną godzinę.

Szczepieniobusy dostępne są także w weekendy podczas większych wydarzeń plenerowych. W następną sobotę specjalny ambulans odwiedzi pikniki w Pszczelej Woli i w Rejowcu Fabrycznym. W niedzielę będzie czekać podczas wydarzeń w Bełżycach, Adamowie, Zawadzie i w Opolu Lubelskim.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021