Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Premier: Będziemy starali się jak najszybciej odbudować zniszczoną infrastrukturę, poszkodowanym pomożemy finansowo

Autor: PAP
Dodano: 18-07-2021 22:04

Zrobimy wszystko, żeby szkody zostały szybko usunięte. Będziemy starali się jak najszybciej odbudować zniszczoną infrastrukturę gminną i drogi, a poszkodowanym obywatelom pomożemy finansowo – napisał premier, który przebywa w niedzielę na terenach dotkniętych podtopieniami.

W niedzielę rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że w związku z sytuacją powodziową i zapowiadanymi dalszymi opadami premier Mateusz Morawiecki zdecydował o pozostaniu w Małopolsce do poniedziałku. Dodał, że niedługo w Myślenicach rozpocznie się posiedzenie sztabu kryzysowego.

"Tutaj, w powiecie myślenickim, mieszkańcy doznali ogromnych strat związanych z gwałtowną ulewą. Na szczęście nikomu nic się stało, ale nigdy wcześniej nie widziano tu takiej powodzi. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie tylko możemy synchronizować pracę służb mundurowych. Bardzo dziękuję wszystkim za mobilizację i profesjonalizm, bo wszystkie służby działają tutaj naprawdę bardzo sprawnie i ofiarnie" - napisał premier w niedzielę wieczorem na Facebooku.

Apelował, by pamiętać "o naszych sąsiadach z Niemiec, którzy przeżywają bardzo ciężkie chwile". "Żywioł uderzył tam z ogromną siłą, jest wiele ofiar, a państwo niemieckie toczy ciężką walkę o dorobek życia wielu swoich obywateli. Złożyłem kondolencje kanclerz Angeli Merkel oraz obietnicę szerokiej pomocy ze strony polskich służb. Łączymy się w wyrazach współczucia także z mieszkańcami Belgii i wszystkimi Polakami w kraju i za granicą, którzy ucierpieli na skutek gwałtownych zjawisk powodziowych" - napisał.

"Obiecuję, że jak w poprzednich sytuacjach tego typu, zrobimy wszystko, żeby straty zostały szybko usunięte. Będziemy starali się jak najszybciej odbudować zniszczoną infrastrukturę gminną i drogi, a poszkodowanym obywatelom pomożemy finansowo" - zapewnił szef rządu.

Premier przebywa w niedzielę w woj. małopolskim na terenach dotkniętych podtopieniami po tym, jak przez kilka powiatów w Małopolsce przeszły w nocy z soboty na niedzielę nawałnice, które spowodowały gwałtowne wezbranie wód w rzekach i potokach, podtopienia budynków i dróg. Odwiedził m.in. Głogoczów, gdzie wraz z wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą uczestniczył tam w posiedzeniu sztabu kryzysowego.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021