Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Czerwińska: projekt ustawy medialnej na bieżącym posiedzeniu Sejmu

Autor: PAP
Dodano: 20-07-2021 13:31

Na ten moment Sejm zajmie się poselskim projektem ustawy medialnej na bieżącym posiedzeniu; taki jest plan - poinformowała we wtorek rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Rzeczniczka PiS pytana we wtorek przez dziennikarzy w Sejmie, czy na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu Sejmu będzie rozpatrywany poselski projekt tzw. ustawy medialnej odparła: "Na ten moment tak, takie są plany co do tej ustawy".

Dopytywana czy projektem zajmie się komisja kultury, która zbiera się we wtorek o godz. 17, Czerwińska zaznaczyła, że w tej sprawie nie ma jeszcze decyzji.

Projekt zmiany ustawy o radiofonii i telewizji wniosła do Sejmu grupa posłów PiS. W projekcie wskazano m.in, że "koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego". Przedstawicielem wnioskodawców jest poseł PiS Marek Suski.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021