Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Suski: nie ma podstaw do nałożenia kar finansowych na Polskę

Autor: PAP
Dodano: 21-07-2021 10:04

Nie ma najmniejszych podstaw do nałożenia kar finansowych przez Komisję Europejską na Polskę – powiedział w środę w Programie Trzecim Polskiego Radia poseł PiS Marek Suski.

KE zagroziła we wtorek Polsce sankcjami finansowymi za ewentualne niewykonanie decyzji i wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczącego Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Zwróciła się do Polski o potwierdzenie do 16 sierpnia, że zastosuje się ona do nich. "W przypadku niespełnienia tej prośby Komisja zwróci się do TSUE o nałożenie kary na Polskę" - ostrzegła KE.

Suski zapytany, czy obawia się nałożenia kar finansowych na Polskę odpowiedział, że wszystko jest możliwe. "Jeżeli na podstawie nieistniejących stref wolnych od LGBT wszczyna się postępowanie wobec Polski, czyli absurdy w Unii Europejskiej są na porządku dziennym" - powiedział.

Zapewnił, że "oczywiście nie ma najmniejszych podstaw do nałożenia kar finansowych na Polskę". "No, ale nie ma też podstaw do twierdzenia, że są strefy wolne od LGBT, a jednak Unia twierdzi, że takie są i na tej podstawie wytacza nam kolejne postępowania. Szaleństwo w Unii jest na porządku dziennym" - ocenił poseł PiS.

Suski podkreślił, że "polski rząd musi przypomnieć TSUE, że w Polsce istnieje system prawny i zgodnie z nim Polska ma prawo podejmować decyzje, jakie podjęła". "Rząd będzie dyskutował z KE i będzie tłumaczył" - zapewnił.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021