Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Horała: powrót Tuska to sukces PO w walce o pierwszeństwo na opozycji

Autor: PAP
Dodano: 21-07-2021 10:32

Powrót Donalda Tuska to na pewno jakiś sukces Platformy Obywatelskiej w walce o pierwszeństwo na opozycji, ale nie na zwycięstwo z Prawem i Sprawiedliwością - powiedział w środę wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

Pełnomocnik rządu ds. CPK był gościem "Radia Gdańsk". Był m.in. pytany o powrót lidera PO Donalda Tuska do krajowej polityki.

"Na pewno jest to jakiś sukces Platformy Obywatelskiej w walce o pierwszeństwo na opozycji. Widać, że panu Szymonowi Hołowni jakby ktoś nagle prąd odłączył. Jest go zdecydowanie mniej w mediach, wszędzie przygasł, znikł. Ten projekt prawdopodobnie przez jego mocodawców, będzie zwinięty i połączony z Platformą szybciej niż nawet może panu Hołowni się wydawało" - stwierdził Horała.

Jego zdaniem, działalność Tuska, jeśli "chodzi walkę o prymat na opozycji" to dla Platformy Obywatelskiej jest "mocny atut".

"Natomiast jeśli chodzi o szansę opozycji na pokonanie Prawa i Sprawiedliwości, to szczerze mówiąc, nie wydaje mi się. Występy Donalda Tuska to już jest bardzo zgrana płyta, mnóstw hejtu, nienawiści, mnóstwo kłamstw i właściwie nic poza tym. Żadnej propozycji pozytywnej dla Polski. Nie sądzę, żeby taki przekaz miał przynosić zwycięstwo wyborcze opozycji" - ocenił wiceminister infrastruktury.

Jego zdaniem, Tusk "odwołuje się do swojej bazy, do tych najbardziej przekonanych z przekonanych". "Do tych, którzy nienawidzą PiS-u i poszukują kogoś, kto będzie nienawidził w sposób najsprawniejszy, który te różne grepsy, różne memy z +Soku z buraka+ będzie opowiadał sprawnie. Tusk jest w tym sprawny, taką ma cechę swojej osoby" - dodał Horała.

Polityk PiS uważa, że Tusk to "żywy dinozaur, żywa skamielina". "To znów zgrany chwyt z arsenału takich chwytów PR-owskich, który kiedyś był świeży. To było świeże 10 lat temu, dziś jest tak zgrane, tak ewidentnie fałszywe, że chyba nawet nie ma, co się na tym za bardzo pochylać i analizować" - ocenił Horała wezwanie do debaty skierowane przez Tuska do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Donald Tusk w wystąpieniu w Gdańsku w poniedziałek wezwał prezesa PiS do debaty. "Panie Kaczyński wyjdź z tej swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi wymienić się argumentami, zostaw ludzi w świętym spokoju, daj im normalnie ze sobą rozmawiać. Chcesz konfrontacji, chcesz naprawdę poważnego starcia na argumenty, chcesz poważnej rozmowy o Polsce, jestem do dyspozycji wszędzie, gdzie chcesz. Wyjdź z tej jaskini, nie bój się, nie wstydź się" - apelował Tusk.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021