Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Kamiński do policjantów: dziękuję wam za ciężką i efektywną służbę

Autor: PAP
Dodano: 21-07-2021 13:58

Trzeba podziękować wam za ciężką służbę, ale i za efekty tej służby. A te efekty są bardzo dobre - powiedział w środę podczas Centralnych obchodów Święta Policji minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Jak zaznaczył minister, "Polska jest jednym z najbardziej bezpiecznych państw w Europie. Polacy czują się bezpieczni w swoich domach i czują się bezpieczni na ulicach swoich miejscowości. To są oceny międzynarodowych wyspecjalizowanych instytucji".

"To jest miara sukcesu polskiej policji i każdego z was. Każdego funkcjonariusza, który swoim zaangażowaniem dołożył swoją cegiełkę do bezpieczeństwa naszego kraju. Ten sukces nie wziął się z niczego. Ten sukces wziął się z waszej determinacji, waszej odwagi, z waszej konsekwencji w zwalczaniu przestępczości w naszym kraju" - mówił do policjantów Kamiński.

Zapewnił też prezydenta i policjantów, że ministerstwo pracuje nad nową ustawą modernizacyjną dla polskiej policji. "Musimy zmierzyć się z wyzwaniami i zagrożeniami XXI wieku. Musimy inwestować w nowy sprzęt, nowoczesne technologie, nowoczesną infrastrukturę ale przede wszystkim musimy inwestować w ludzi. W naszych funkcjonariuszy" - wskazał Kamiński. Obiecał też większe inwestycje w "szkolnictwo policyjne i łatwiejszy dostęp do kursów policyjnych".

Pogratulował i podziękował funkcjonariuszom za wieloletnią służbę i za sukcesy. Wspominał też o nowych policjantach, zaprzysiężonych podczas środowej uroczystości. "Wierzę, że wśród was są przyszli generałowie policji" - powiedział minister SWiA. Podziękował również pracownikom cywilnym.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021