Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Pęk (PiS): w Senacie będziemy popierać prof. Wiącka na RPO

Autor: PAP
Dodano: 21-07-2021 15:22

Patrzymy z nadzieją na kandydaturę prof. Marcina Wiącka na RPO, będziemy go popierać - zadeklarował w środę wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS). Profesor Wiącek pokazał się jako bardzo dobrze merytorycznie przygotowany kandydat; kilka jego wypowiedzi na pewno było dla nas ważnych - dodał.

W środę Senat zdecyduje o wyrażeniu zgody na powołanie prof. Marcina Wiącka na Rzecznika Praw Obywatelskich. Pęk powiedział dziennikarzom, że Wiącek przedstawił w Senacie dobrą prezentację swojej wizji sprawowania urzędu RPO.

"Pan prof. Wiącek pokazał się jako taki bardzo dobrze merytorycznie przygotowany kandydat. Kilka jego wypowiedzi na pewno było dla nas ważnych, szczególnie ta dotycząca prymatu konstytucji zarówno w porządku wewnętrznym, krajowym jak i również w porządku międzynarodowym. Konstytucja jest najwyższym prawem w Polsce, to mnie cieszy, że pan prof. tutaj to bardzo mocno podkreślał" - powiedział Pęk.

"Myślę, że po Adamie Bodnarze, który był chyba najbardziej skrajnym i upolitycznionym Rzecznikiem Praw Obywatelskich jakiego mieliśmy w polskiej historii, patrzymy z nadzieją na kandydaturę pana Wiącka, będziemy ją popierać" - zadeklarował Pęk.

Sejm wybrał prawnika, prof. Marcina Wiącka na Rzecznika Praw Obywatelskich na początku lipca; był on wspólnym kandydatem na tę funkcję klubu PiS i klubów opozycyjnych - PSL-Koalicja Polska, UED, Konserwatyści oraz Lewicy, a także kół Polska 2050 oraz Polskie Sprawy. Aby Wiącek mógł objąć urząd, na jego wybór musi się zgodzić Senat.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021