Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Pęk o spotkaniu premiera z senatorami PiS: dobre, merytoryczne spotkanie

Autor: PAP
Dodano: 21-07-2021 15:50

Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z senatorami PiS dotyczyło głównie tematów związanych z Polskim Ładem; było to dobre, merytoryczne spotkanie - powiedział w środę wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS).

Senatorowie PiS spotkali się z premierem Morawieckim w Sali Kolumnowej Sejmu.

Wicemarszałek powiedział dziennikarzom, że spotkanie zdominowały tematy związane z Polskim Ładem. "Senatorowie zadawali pytania, głównie dotyczące polskiej wsi, bo jak państwo wiecie, jesteśmy senatorami głównie okręgów podmiejskich, wiejskich, rolniczych. Więc te sprawy rolnictwa, polskiej wsi w ramach Polskiego Ładu szczególnie leżą na sercu polskim senatorom" - zaznaczył Pęk.

Jak dodał, premier Morawiecki opowiadał o szczegółach. "Odnosił się również do problemów sygnalizowanych przez senatorów ze swoich okręgów. Każdy ma jakieś bolączki, każdy ma tematy ważne, na które też chce zwrócić uwagę rządu" - podkreślił wicemarszałek. Według niego było to "dobre, merytoryczne spotkanie w trochę węższym gronie senatorów".

Pytany, czy jest zagrożenie, że senatorowie PiS mogą nie poprzeć projektów z Polskiego Ładu, Pęk odparł: "Oczywiście, że jesteśmy zwolennikami Polskiego Ładu". " Wszyscy dostrzegamy, że jest to bezprecedensowa szansa na, z jednej strony wyjście z pandemii, a z drugiej strony na rozwój Polski na wiele lat i w takich bardzo wielu aspektach" - zaznaczył senator PiS.

Według niego, premier podczas spotkania podkreślał, że Polski Ład ma charakter wszechstronny. "Odwołuje się do wszelkich możliwych dziedzin życia gospodarczego, społecznego. Więc jest dla nas wielką szansą, wielką nadzieją. I my w Senacie jako największy klub opozycyjny na pewno zrobimy wszystko, żeby Polski Ład przez Senat przechodził sprawnie, szybko i zgodnie" - powiedział Pęk.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021