Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Niedzielski o zamknięciu jednego z SOR-ów we Wrocławiu: bezpieczeństwo obsługi pacjentów jest zachowane

Autor: PAP
Dodano: 22-07-2021 15:37

Minister zdrowia Adam Niedzielski komentując zamknięcie - z powodu absencji personelu - jednego z SOR-ów we Wrocławiu, zapewnił, że bezpieczeństwo obsługi pacjentów jest zachowane. "To dotyczy SOR-ów, ale też pewnych elementów związanych z funkcjonowaniem ratownictwa medycznego” - powiedział minister.

W środę, z powodu braku personelu, do odwołania zamknięty został SOR w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka we Wrocławiu. Jednym z powodów absencji personelu jest ogólnopolski protest ratowników medycznych.

Minister zdrowia pytany na konferencji prasowej we Wrocławiu o tę sytuację powiedział, że otrzymał zapewnienie, że bezpieczeństwo obsługi pacjentów jest zachowane. "To dotyczy SOR-ów, ale też pewnych elementów związanych z funkcjonowaniem ratownictwa medycznego (…) sytuacja jest pod kontrolą" - powiedział minister.

Niedzielski poinformował w tym kontekście, że w przyszłym tygodniu wiceminister Waldemar Kraska organizuje spotkanie specjalnego zespołu. "Zespół ten ma przygotować zmiany w ustawie o ratownictwie medycznym, które będą wychodzić naprzeciw oczekiwaniom tego środowiska i ten dialog będzie w przyszły tygodniu prowadzony" - powiedział minister.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021