Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Małopolskie: Kierowca autokaru wycieczkowego dla dzieci był nietrzeźwy

Autor: PAP
Dodano: 22-07-2021 17:35

0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu wykazał alkotest u kierowcy autokaru, którym dzieci z Gnojnika (Małopolskie) miały wyruszyć na wycieczkę - podała w czwartek policja.

Policjanci kontynuują działania dotyczące kontroli autobusów wycieczkowych. W miejscowości Gnojnik brzeska drogówka kontrolowała autokary wcześniej niezgłoszone do kontroli. Okazało się, że kierowca jednego z nich był w tzw. stanie po użyciu alkoholu.

O kontrolę trzeźwości kierowcy poprosił policjantów jeden z rodziców. Zgodnie z relacjami funkcjonariuszy, woń alkoholu dało się wyczuć od kierowcy jeszcze przed rozpoczęciem kontroli. Badania alkotestem wykazały 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierującemu zatrzymano prawo jazdy i sporządzono dokumentację do przekazania sprawy o wykroczenie do sądu. W drogę na zasłużony wypoczynek dzieci ruszyły z innym, trzeźwym kierowcą.

Policja informuje, że pod linkiem https://malopolska.policja.gov.pl/krk/mapa-wypadkow-drogowych/12155,Wykaz-punktow-kontroli-autobusow-wakacje-2021.html znajduje się wykaz stałych miejsc prowadzenia kontroli autobusów i ich kierowców wraz z danymi kontaktowymi do zgłoszenia potrzeby kontroli.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021