Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

MEN: Zalewska chce mieć zespół ze związkowcami i samorządowcami, Broniarza nazywa "politykiem"

Autor: PAP/MN
Dodano: 07-10-2016 12:40 | Aktualizacja: 07-10-2016 12:46

• Pan prezes Sławomir Broniarz jest politykiem - powiedziała szefowa MEN Anna Zalewska.
• Według niej, zapowiadany poniedziałkowy protest Związku Nauczycielstwa Polskiego to akcja „zaplanowana wspólnie z KOD”.
• Szefowa MEN chce również, by premier powołała w MEN zespół, w skład którego wejdą związkowcy, samorządowcy i ministrowie jako organy prowadzące dla szkół.

"Nie wiem, czy wszyscy członkowie ZNP wyrazili zgodę na zapisanie do KOD" - powiedziała na piątkowej (7 października) konferencji prasowej Anna Zalewska.

Szef ZNP Sławomir Broniarz zapowiedział na 10 października protest związku wobec zmian w systemie oświaty, w którym według niego ma wziąć udział ok. 25 tys. nauczycieli - członków związku, a także rodzice, samorządowcy i uczniowie.

NSZZ "Solidarność" nie ogłasza żadnej akcji protestacyjnej - poinformował obecny na konferencji szefowej MEN Ryszard Proksa z oświatowej "S".

Na piątkowej konferencji prasowej Zalewska powiedziała również, że chce mieć zespół złożony ze związkowców, samorządowców i ministrów. Jej zdaniem taki zespół jest konieczny, by "poważnie rozmawiać o tym, co ważne dla nauczyciela". Podkreśliła, że nie ma dziś żadnej struktury, która "pozwoliłaby podpisać zobowiązania i się z nich wywiązać".

"Będziemy też rozmawiać o podwyżce wynagrodzeń" - dodała Zalewska.

Szef ZNP Sławomir Broniarz zapowiedział na poniedziałek protest związku wobec zmian w systemie oświaty.

Zalewska dodała, że wie, iż jest obawa nauczycieli przed reformą, ale każdy z nich dostał od niej list, w którym opisała, "co dokładnie będzie się działo".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022