Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Nowogórska (PSL-KP): wstrzymamy się od głosu ws. przedłużenia stanu wyjątkowego

Autor: PAP
Dodano: 30-09-2021 22:10

Dotychczasowe działania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, ale bezpieczeństwo obywateli jest najważniejsze, dlatego wstrzymamy się od głosu - mówiła posłanka Urszula Nowogórska (PSL-KP) w Sejmie podczas debaty o przedłużeniu stanu wyjątkowego w pasie przygranicznym.

"Presja imigrancka na pewno będzie przybierała na sile, ale dotychczasowe działania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów - ilość nielegalnych przekroczeń naszej granicy wzrasta. (...) Dla nas dobro i bezpieczeństwo obywateli naszego kraju jest najważniejsze, dlatego wstrzymamy się od głosu" - powiedziała podczas czwartkowej debaty ws. przedłużenia stanu wyjątkowego na granicy polsko-białoruskiej w Sejmie posłanka PSL-KP Urszula Nowogórska.

"Wstrzymamy się, bo uważamy, że w każdej demokracji ważny jest element kontroli, także społecznej. Liczymy na refleksję rządzących w tym zakresie" - powiedziała.

Posłanka zwróciła uwagę, że rząd mógłby wprowadzić system akredytacji i przepustek dla dziennikarzy, by ci mogli relacjonować, co się dzieje na granicy. "Polacy mają prawo wiedzieć, co naprawdę dzieje się na granicy polsko-białoruskiej. Powinni mieć dostęp do rzetelnej i prawdziwej informacji dziennikarskiej" - powiedziała.

Nowogórska pytała, dlaczego państwo polskie nie zwróciło się o debatę na ten temat na forum Parlamentu Europejskiego. "Dlaczego nie umiędzynarodowiono sytuacji na granicy i nie włączono Frontexu w uszczelnianie i zabezpieczenie granic?" - pytała.

Wskazała także na potrzebę zwołania przez prezydenta Andrzeja Dudę Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Podkreśliła również, że "z wielkim szacunkiem odnosimy się do pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej, policjantów i żołnierzy". "Za ich pracę bardzo dziękujemy" - powiedziała.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021