Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

MON: Weekendowe ćwiczenia żołnierzy i terytorialsów na wschodzie kraju

Autor: PAP
Dodano: 03-10-2021 16:42 | Aktualizacja: 03-10-2021 17:56

Szef MON Mariusz Błaszczak ponownie przekazał na Twitterze, że polscy żołnierze także w niedzielę podnoszą swoje umiejętności w miastach na wschodzie Polski. W sobotę w ćwiczeniach brali udział m.in. spadochroniarze i terytorialsi.

"Wojsko Polskie kontynuuje ćwiczenia na wschodzie. Dziś żołnierze podnoszą swoje umiejętności m.in. w Białej Podlaskiej, w rejonie gdzie tworzymy nowe jednostki Sił Zbrojnych RP oraz w Kuźnicy" - poinformował w niedzielę Błaszczak na swoim profilu Twitterowym.

MON wyjaśnił, że w niedzielnych wspólnych ćwiczeniach brali udział żołnierze z 16. Dywizji Zmechanizowanej i 25. Brygady Kawalerii Powietrznej.

W sobotę szef MON informował, że w ćwiczeniach, które odbywały się w Orzyszu, Szudziałowie, Nowej Dębie i Białej Podlaskiej brali udział m.in. żołnierze z 6. Brygady Powietrznodesantowej im. gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego i 25. Brygady Kawalerii Powietrznej.

Minister dodał, że w sobotę intensywne ćwiczenia prowadziły również Wojska Obrony Terytorialnej z Podlasia i Lubelszczyzny.

"Podtrzymywanie zdolności bojowych jest kluczowe, aby zapewnić Polsce bezpieczeństwo" - zaznaczał szef MON.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021