Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Szczecin: Czarnek o inwestycjach w PUM: studenci będą mieli znakomite warunki, by się uczyć

Autor: PAP
Dodano: 04-10-2021 13:50

Studenci będą mieli znakomite warunki, żeby się uczyć i prowadzić prace naukowe. Cieszę się, że przyznaliśmy dofinansowanie w wysokości ponad 30 mln zł - tak o inwestycjach w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym mówił w poniedziałek szef MEiN Przemysław Czarnek.

Wcześniej minister edukacji i nauki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim wzięli udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2021/2022 na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Później zwiedzieli Międzywydziałowe Centrum Dydaktyczne nr 3 PUM.

Podczas briefingu Czarnek zwrócił uwagę na inwestycje Centrum Dydaktycznego PUM. "Studenci będą mieli znakomite warunki, żeby się uczyć i prowadzić prace naukowe. Cieszę się, że mogliśmy w MEiN przyznawać dofinansowanie tej inwestycji w wysokości ponad 30 mln zł i dodatkowo blisko 7 mln zł na sprzęt i wyposażenie budynku" - wskazał minister.

Minister pogratulował rektorowi PUM prof. Bogusławowi Machalińskiemu "rozwoju uczelni i jej awansu w rankingu z 32 na 10 miejsce". "To gigantyczny awans zrobiony w ciągu kilku lat" - ocenił Czarnek.

Według szefa MEiN, "PUM, choć ma znakomitą kadrę, jeszcze kilka lat temu był niedoinwestowany". "Ostatnie pięć lat to ogromne środki finansowe z rządu, centrali. To powoduje, że mamy tego rodzaju inwestycje" - zaznaczył Czarnek.

"Mamy zapowiedzi, że w grudniu zostanie ukończony ten budynek, a w lutym studenci będą się tu uczyć" - podkreślił Czarnek. Zapowiedział też, że budynek PUM ma być ogrzewany wyłącznie energią ze źródeł odnawialnych.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021