Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Lubuskie: Młodzież na wycieczkę w góry miał zabrać niesprawny autokar

Autor: PAP
Dodano: 08-10-2021 11:06

Niesprawny układ pneumatyczny, wycieki płynów, korozja konstrukcji pojazdu – to niektóre z usterek autokaru, który miał przewieźć kilkudziesięciu uczniów z Nowej Soli (Lubuskie) na wycieczkę w góry. W trasę nie wyruszył po kontroli policjantów – poinformowała w piątek Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Autobus, który miał zawieźć młodzież na wycieczkę, policjanci skontrolowali kilka dni temu. Okazało się, że z uwagi na zły stan techniczny pojazd nie powinien poruszać się po drogach.

"Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny autokaru, a jego kierowcę ukarali mandatem. Po kontroli przewoźnik, podstawił drugi, sprawny autobus, którym uczniowie pojechali na wycieczkę" - powiedziała policjantka.

Dodała, że funkcjonariusze z nowosolskiej drogówki systematycznie kontrolują autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym.

Kontrolę autokarów można zgłaszać w każdej z komend powiatowych i miejskich. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzają stan techniczny, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021