Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Gawkowski: Lewica będzie na wszystkich manifestacjach wspierających członkostwo Polski w UE

Autor: PAP
Dodano: 08-10-2021 12:42

Ludzie Lewicy będą na wszystkich manifestacjach wspierających członkostwo Polski w UE, łącznie z tą w Warszawie; każda taka akcja jest ważna i dobra bez względu na to, kto ją organizuje - powiedział PAP szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

W czwartek wieczorem lider PO Donald Tusk wezwał wszystkich do udziału w prounijnej manifestacji w Warszawie. "Wzywam wszystkich, którzy chcą bronić Polski europejskiej, w niedzielę na Plac Zamkowy w Warszawie, godzina 18. Tylko razem możemy ich zatrzymać" - napisał Tusk.

PAP zapytała Gawkowskiego jak Lewica ocenia inicjatywę Tuska i czy politycy Lewicy będą obecni w niedzielę na Placu Zamkowym. "Lewica wprowadzała Polskę do UE i nie pozwolimy jej stamtąd wyprowadzić, bo miejsce Polski jest we wspólnocie europejskiej. Każda akcja, która pokazuje wsparcie dla naszego członkostwa jest ważna i dobra bez względu na to, kto ją organizuje" - powiedział Gawkowski.

"Skoro zaproszenie jest otwarte to ludzie Lewicy będą na wszystkich manifestacjach łącznie z tą w Warszawie, bo uważamy, że trzeba wspierać miejsce Polski w zjednoczonej Europie" - podkreślił szef klubu Lewicy.

Zaznaczył, że w wielu miastach wojewódzkich i powiatowych pojawiają się informacje o organizowanych prounijnych manifestach. "Będziemy je współorganizować, będziemy wszędzie, dlatego, że sympatia polityczna nie ma znaczenia w przypadku, kiedy chcemy walczyć o pozostanie Polski w UE" - powiedział Gawkowski.

W czwartek Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepisy europejskie w zakresie, w jakim organy Unii Europejskiej działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę, są niezgodne z polską konstytucją. Niezgodny z konstytucją jest także przepis europejski uprawniający sądy krajowe do pomijania przepisów konstytucji lub orzekania na podstawie uchylonych norm, a także przepisy Traktatu o UE uprawniające sądy krajowe do kontroli legalności powołania sędziego przez prezydenta oraz uchwał Krajowej Rady Sądownictwa ws. powołania sędziów.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021