Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Żaryn: nowa zapora na granicy polsko-białoruskiej jest potrzebna

Autor: PAP
Dodano: 13-10-2021 11:38

Nowa zapora na granicy polsko-białoruskiej jest potrzebna – powiedział w środę rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Rzecznik koordynatora służb specjalnych przypomniał, że we wtorek do Sejmu wpłynął projekt ustawy o budowie zabezpieczenia granicy państwowej. Określa on zasady przygotowania i realizacji zabezpieczenia - bariery - na polskiej granicy stanowiącej granicę zewnętrzną UE.

Również we wtorek minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński poinformował, że Rada Ministrów przyjęła zgłoszony przez MSWiA projekt ustawy o budowie zabezpieczenia na granicy. Wyjaśnił, że projekt zakłada stworzenie "solidnej, wysokiej zapory, wyposażonej również w system monitoringu oraz detekcji ruchu".

"Prace nad nim trwają. Jest rzeczą oczywistą, że taka nowa zapora na granicy polsko-białoruskiej jest potrzebna. Liczymy na to, że prace szybko przejdą z fazy prawnej do realnej budowy" - ocenił Żaryn.

Żaryn pytany przez dziennikarzy, czy jest także przygotowany projekt ustawy, na mocy której strefa budowy zapory zostanie uznana za strefę specjalnego znaczenia, odpowiedział, że nie ma wiedzy na ten temat.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021