Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Podlaskie: Ruszył punkt szczepień przeciwko COVID-19 w galerii handlowej w Łomży

Autor: PAP
Dodano: 13-10-2021 15:23

W galerii handlowej Veneda w Łomży (Podlaskie) ruszył w środę kolejny punkt szczepień przeciwko COVID-19, gdzie można się zgłaszać na szczepienie bez konieczności wcześniejszej rejestracji - poinformował Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku.

Urząd cały czas zachęca tych, spośród uprawnionych, którzy jeszcze się zaszczepili, aby to zrobić, bo - jak ocenił w środę wojewoda podlaski Bogdan Paszkowski - sytuacja epidemiczna w regionie w związku z pandemią koronawirusa "jest zła".

Urząd zaznaczył też, że większość - z ponad trzystu pacjentów przebywających obecnie w szpitalach w regionie z powodu COVID-19 - jest niezaszczepiona.

Podlaskie utrzymuje się w trójce województw (obok mazowieckiego i lubelskiego), gdzie potwierdzonych zakażeń notowanych jest najwięcej, a jednocześnie należy do grupy regionów, gdzie jest najmniej zaszczepionych.

Urząd wojewódzki informuje, że w całym regionie działa około trzystu punktów szczepień, działają i są organizowane także punkty plenerowe, gdzie można po prostu przyjść i się zaszczepić, np. w trakcie zakupów. Takie punkty działają w określone dni i godziny np. w galerii handlowej Alfa w Białymstoku czy na giełdzie Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego w Białymstoku. Dane o tych i innych punktach są cały czas dostępne na stronach urzędu.

Od środy, przez dwa dni w tygodniu - w środy i czwartki, w godzinach 12.00 - 18.00 - w galerii Veneda w Łomży szczepienia będą prowadzić medycy ze szpitala w Kolnie i ratownicy z Grupy Ratowniczej Nadzieja. "Wystarczy zgłosić się do punktu z dowodem osobistym, wypełnić ankietę o aktualnym stanie zdrowia oraz przejść kwalifikację lekarską" - przypomina urząd wojewódzki.

Urząd przypomniał także, że dotychczas w pełni zaszczepionych jest ok. 41 proc. mieszkańców regionu (wykonano ponad 1 mln 086 tys. szczepień). W Łomży zaszczepionych jest 43,1 proc. mieszkańców, a w powiecie łomżyńskim 33 proc.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021