Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Podkarpackie: Adam Dziedzic nowym prezesem PSL w regionie

Autor: PAP
Dodano: 16-10-2021 17:51 | Aktualizacja: 16-10-2021 18:25

Wójt gminy Świlcza Adam Dziedzic został wybrany w sobotę na nowego prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego na Podkarpaciu. W głosowaniu uzyskał 81 głosów. Na dotychczasowego lidera ludowców w regionie, posła Mieczysława Kasprzaka, głosowało 62 delegatów.

Jak poinformował PAP dyrektor biura PSL w Rzeszowie Zbigniew Micał, wybrany został też zarząd, który liczył będzie 30 osób. "Spośród tych osób w najbliższym czasie wybrani będą m.in. zastępcy nowego prezesa" - dodał.

W sobotę w Rzeszowie odbył się VI zjazd wojewódzki Polskiego Stronnictwa Ludowego. Kadencja nowego prezesa trwać będzie 4 lata.

Dziedzic w rozmowie z PAP podkreślił, że to, co przekonało delegatów do jego poparcia to dotychczasowe osiągnięcia, m.in. w samorządzie. "Starałem się też pokazać, że tylko wspólnymi siłami możemy osiągnąć sukces. Mamy wielu wspaniałych samorządowców i ten lokalny sukces musimy umieć przekuć na zwycięstwa w kolejnych wyborach" - mówił.

Nowy lider ludowców w regionie podkreślił w rozmowie z PAP, że PSL istnieje od 130 lat i to jest jego siłą. "Inne partie znikają czy zmieniają nazwy, a my trwamy, bo potrafimy pracować dla ludzi. Mamy dobre pomysły i musimy o nich mówić. Jako partia nie mamy się też czego wstydzić. Musimy jednak umieć przekonywać ludzi do zmian" - dodał Dziedzic.

Nowy prezes PSL na Podkarpaciu od 2014 r. jest wójtem podrzeszowskiej gminy Świlcza, w przeszłości był także m.in. członkiem zarządu rzeszowskiego Agrohurtu. Dziedzic jest członkiem PSL od 1996 r., ma 52 lata.

W stolicy Podkarpacia w zjeździe uczestniczył m.in. prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który na konferencji prasowej przed rozpoczęciem obrad mówił, że w ten weekend przekroczony będzie półmetek zjazdów PSL w kraju. Finałem tych zjazdów będzie kongres PSL, który zaplanowany został na 4 grudnia br. w Warszawie. Lider ludowców przekonywał też, że zjazdy są bardzo ważne z życiu partii, szczególnie tak dużej jak PSL.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022