Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Zmiany w rządzie do końca października

Autor: PAP/AT
Dodano: 20-10-2021 18:12

Zmiany w rządzie zostaną dokonane w przyszłym tygodniu, czyli do końca października - przekazał rzecznik rządu Piotr Müller.

Piotr Müller był pytany przez dziennikarzy w Sejmie, kiedy zostaną przeprowadzone zapowiadane zmiany personalne w rządzie.

"Myślę, że - tak jak zapowiadaliśmy to ostatnio - do końca października te zmiany, te korekty w rządzie zostaną dokonane. W tej chwili spodziewam się, że to będzie w przyszłym tygodniu" - powiedział rzecznik rządu.

Zmiany w rządzie zapowiadane są przez Zjednoczoną Prawicę od czasu opuszczenia obozu rządzącego przez Porozumienie Jarosława Gowina, który odszedł z rządu - z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii - razem z niektórymi współpracownikami, ale ostatecznie większość wiceministrów wywodzących się z ugrupowania byłego wicepremiera pozostała w Zjednoczonej Prawicy przechodząc do klubu parlamentarnego PiS.

W ramach zmienionej formuły Zjednoczona Prawica może przyłączyć m.in. Partię Republikańską założoną przez europosła Adama Bielana oraz funkcjonującą jako zespół parlamentarny formację OdNowa RP wiceszefa MON Marcina Ociepy.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022