Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Premier Morawiecki spotka się przed szczytem UE z kanclerz Niemiec Angelą Merkel

Autor: PAP/AKC
Dodano: 21-10-2021 09:07 | Aktualizacja: 21-10-2021 09:21

Przed unijnym szczytem UE premier Mateusz Morawiecki spotka się w czwartek m.in. z ustępującą kanclerz Niemiec Angelą Merkel - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Szef polskiego rządu ma także przewidziane spotkanie koordynacyjne szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej.

Początek posiedzenia Rady Europejskiej zaplanowany jest na godzinę 15.00. Szczyt potrwa do piątkowego popołudnia.

Szefowie państw i rządów będą w czwartek i piątek rozmawiać o dalszej walce z pandemią COVID-19, w tym o procesie szczepień oraz koordynacji i przygotowaniach do kolejnej fali pandemii. Unijni liderzy omówią także kwestię podwyżek cen energii, które dotykają obecnie niemal całą Europę.

Czytaj też: Premier: Środki z UE nie mogą zależeć od urzędniczych kaprysów

Wśród tematów znajdzie się także polityka cyfrowa i kwestia transformacji cyfrowej, polityka handlowa Wspólnoty oraz implementacja ustaleń czerwcowego szczytu w zakresie polityki migracyjnej.

Unijni liderzy omówią również stan przygotowań do Szczytu ASEM (UE-Azja) w dniach 25-26 listopada 2021 r., Szczytu Partnerstwa Wschodniego 15 grudnia 2021 r. oraz działań przed posiedzeniem COP26 w sprawie zmiany klimatu w Glasgow i COP15 w sprawie różnorodności biologicznej w Kunming.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022