Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Rok rządu PiS. Nowacka: Obudzili społeczeństwo obywatelskie

Autor: GP
Dodano: 16-11-2016 13:24 | Aktualizacja: 16-11-2016 13:39

• Barbara Nowacka podkreśliła ile złego, w jej ocenie, stało się przez 12 miesięcy rządów PiS w Polsce.
• Polityk za niezamierzony sukces PiS uważa mobilizację rożnych grup społecznych, które wyrażają protest wobec działań władzy.
• Nowacka kończy wpis na portalu społecznościowym apelem o wytrwałość i budowanie alternatywy programowej dla partii Jarosława Kaczyńskiego.

Była poseł Twojego Ruchu, obecnie działaczka lewicowa na rzecz praw kobiet, Barbara Nowacka pokusiła się o subiektywną ocenę rządów PiS.

- Przez rok rząd PiS podważył trójpodział władzy, zszargał Konstytucję i zniszczył media publiczne - pisała polityk na Facebooku w środku tygodnia (15 listopada). - Spowodował ucieczkę małych firm za granicę, zniszczył poczucie bezpieczeństwa obywatelek i obywateli (a także cudzoziemców przyjeżdżających do Polski) oraz dał przyzwolenie na agresję prawicowym ekstremistom.

Nowacka wpisuje się w ton opozycji parlamentarnej posądzając PiS o nepotyzm, niszczenie wizerunku Polski za granicą i o coraz to bardziej widoczne skłócanie Polski z sąsiadami.

- Jedynym sukcesem jest obudzenie społeczeństwa obywatelskiego i aktywizacja wielu grup, we wspólnym froncie ratowania wartości takich jak wolność, równość i demokracja - w dalszej części wpisu podkreśla lewicowa polityk. Wśród inicjatyw, które PiS zaktywizowało wymieniła: Dziewuchy-dziewuchom, Komitet Obrony Demokracji i Kongres Kultury Polskiej.

"Trzeba walczyć" dodaje na końcu wpisu Nowacka. Opór dla polityk będzie działaniem, które pozwoli ograniczyć szkodliwe działania PiS. Nowacka przekonuje, że jesienne protesty kobiet w sprawie aborcji pokazały, że można na władzę wpływać poprzez ulicę.

- Tymczasem twórzmy alternatywę dla PiS - i to nie polityczną, a przede wszystkim programową - podnosi w konkluzji swojego apelu Nowacka.

Barbara Nowacka jest córką Izabeli Jarugi-Nowackiej (polityk SLD, tragicznie zmarłej w katastrofie smoleńskiej). Była posłem na Sejm RP VII kadencji z ramienia Twojego Ruchu. W 2015 roku prowadziła lewicową koalicję do wyborów. Komitet, który reprezentowała nie zdobył poparcia pozwalającego przekroczyć podwyższonego dla koalicji, 8-proc. progu wyborczego.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019