Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Premier na bieżąco otrzymuje ustalenia z analiz ws. spółek skarbu państwa

Autor: PAP/JS
Dodano: 23-11-2016 14:24

Premier Beata Szydło na bieżąco otrzymuje ustalenia i wnioski z analiz umów spółek skarbu państwa z lat 2015-16 - poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego Stanisław Żaryn.

Żaryn poinformował, że stale trwa analiza materiałów nadesłanych na prośbę ministra przez 66 spółek i ich spółek zależnych.

"Zgodnie z zapowiedziami materiał jest poddawany szczegółowej analizie w Departamencie Bezpieczeństwa Narodowego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz służbach podległych ministrowi koordynatorowi. Ustalenia i wnioski płynące z analiz są przekazywane na bieżąco Prezes Rady Ministrów Pani Beacie Szydło" - poinformował Żaryn.

Rzecznik wyjaśnił, że wszystkie spółki odpowiedziały na wezwanie ministra i departament otrzymał od nich zestawienia umów. "Łącznie DBN KPRM otrzymał informacje o umowach zawartych przez 249 spółek. Materiał zawiera dane dotyczące 83 tys. 876 umów" - podał.

Żaryn zaznaczył, że "w czasie trwania kontroli informacje dotyczące umów i działań jednostek podległych Ministrowi Koordynatorowi nie są podawane do publicznej wiadomości".

 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020