Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Antoni Macierewicz: Do czerwca zamówienia dla obrony terytorialnej

Autor: PAP/JS
Dodano: 06-04-2017 17:47 | Aktualizacja: 06-04-2017 17:55

Zakłady przemysłu obronnego, z którymi MON negocjuje kontrakty na wyposażenie Wojsk Obrony Terytorialnej, stawiają jasny próg czasowy – do czerwca mają być zamówienia, wtedy dostawy będą w tym i w przyszłym roku – powiedział szef MON Antoni Macierewicz.

Minister powiedział też dziennikarzom, że "już ponad 17 tys. ochotników zgłosiło się do WOT w całym kraju, 6,5 tys. na ścianie wschodniej, a z tego 1,5 tys. przechodzi już cały proces wprowadzania do jednostek".

Dodał, że przedstawiciele Dowództwa WOT i Polskiej Grupy Zbrojeniowej mniej więcej co miesiąc spotykają się, "żeby udrożnić ten mechanizm zamawiania i dostarczania broni dla WOT". "Już jeśli chodzi o to indywidualne wyposażenie żołnierza ono jest uzgodnione, jeżeli chodzi o pozostałe rodzaje sprzętu, dzisiaj postawiono nam bardzo jasny próg czasowy ze strony zakładów: do czerwca mają być zamówienia, wtedy termin tegoroczny, przyszłoroczny zostanie dotrzymany. Myślę, że tak się stanie" - powiedział szef MON w towarzystwie dowódcy WOT gen. bryg. Wiesława Kukuły i prezesa PGZ Błażeja Wojnicza.

Minister nie chciał powiedzieć, co zostanie zamówione w czerwcu, argumentując, żeby nie chce wychodzić przed szereg. Dodał, że "chodzi nie tylko o indywidualne wyposażenie, ale i sprzęt bojowy". "Możemy powiedzieć, że oglądaliśmy dzisiaj wspaniałe wyrzutnie, oglądaliśmy miny przeciwpancerne i przeciwpiechotne, oglądaliśmy sprzęt naprawdę pierwszej klasy" - powiedział Macierewicz.

 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019