Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Krzysztof Sobolewski komentuje wyniki najnowszego sondażu

Autor: PAP/KDS
Dodano: 28-03-2018 14:39

Prawdziwym sondażem są wybory - podkreślił w środę szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski komentując wyniki badania, według którego PiS stracił od lutego 12 punktów proc. poparcia.

- Prawdziwym sondażem są wybory powtarzam to za każdym razem, gdy są raz lepsze raz gorsze sondaże. Ten sondaż jednak "przypadkowo" został opublikowany w dniu podpisania umowy na wyposażenie polskiej armii w najnowocześniejsze systemy Patriot - napisał na Twitterze Sobolewski.

Z opublikowanego w środę sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24 wynika, że gdyby wybory odbywały się w marcu, na PiS zagłosowałoby 28 proc. Polaków - o 12 punktów proc. mniej niż w lutowym badaniu tej pracowni; PO uzyskałaby natomiast 22 proc. głosów - o 6 punktów proc. więcej niż w zeszłym miesiącu.

Do Sejmu weszłyby również: ruch Kukiz'15, który poparłoby 10 proc. respondentów (wzrost o 4 punkty proc. względem poprzedniego sondażu), SLD z wynikiem 9 proc. (wzrost o 6 punktów proc.), Nowoczesna, która uzyskałaby 6 proc. poparcia (spadek o 2 punkty proc.); po 5 proc. badanych zadeklarowało głosowanie na Partię Wolność (wzrost o 2 punkty proc. względem ub. miesiąca) i PSL (bez zmian). Poza Sejmem znalazłaby się natomiast Partia Razem, która uzyskała 2 proc. poparcia (o 1 punkt proc. mniej niż w lutym) oraz Ruch Narodowy, na który zagłosowałoby 0 proc. wyborców. 10 proc. ankietowanych było niezdecydowanych, a 3 proc. - odmówiło odpowiedzi.

Według szacunków Kantar Millward Brown, frekwencja wyborcza wyniosłaby 52 proc.

Jak poinformował portal TVN24, sondaż Kantar Millward Brown został przeprowadzony telefonicznie w dniach 26-27 marca 2018 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1001 osób w wieku powyżej 18 lat.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020