Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Prawo łowieckie niezgodne z konstytucją?

Autor: PAP/AT
Dodano: 05-04-2018 06:12 | Aktualizacja: 05-04-2018 06:13

Kukiz'15 będzie zbierać podpisy wśród posłów z innych ugrupowań niezbędne do złożenia wniosku o zbadanie Prawa łowieckiego przez Trybunał Konstytucyjny.

Prawo łowieckie ma być zaskarżone do Trybunału Konstytucyjnego - ustalił "Nasz Dziennik".

Inicjatywę w tej sprawie podejmują posłowie klubu Kukiz'15 i będą zbierać podpisy wśród posłów z innych ugrupowań. Sam klub Kukiz'15 - liczący 29 członków - nie ma bowiem wystarczającej liczby 50 posłów, niezbędnej do złożenia wniosku o zbadanie sprawy przez Trybunał Konstytucyjny. Ale raczej nie powinno być z tym problemów, bo taki wniosek - według nieoficjalnych informacji - może liczyć na poparcie m.in. części posłów PSL i niezrzeszonych - czytamy w "Naszym Dzienniku".

Czytaj też: Zmiany dla myśliwych. Nowelizacja podpisana

"Jesteśmy w trakcie przygotowania takiego wniosku. Być może w przyszłym tygodniu będzie już gotowy, a na pewno chcemy go złożyć podczas najbliższego posiedzenia Sejmu" - potwierdza informacje "Naszego Dziennika" przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jarosław Sachajko (Kukiz'15). To najbliższe posiedzenie Sejmu zaplanowane jest na 11-12 kwietnia.

Inicjatywę posłów popiera prof. Jan Szyszko (PiS), były minister środowiska. "Prawo łowieckie w formie, w której w tej chwili obowiązuje, jest w moim przekonaniu rzeczywiście niezgodne z Konstytucją i tego rodzaju wniosek na pewno jest uzasadniony" - powiedział w rozmowie "Naszym Dziennikiem" poseł Jan Szyszko.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019