Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Jarosław Kaczyński nie obetnie wynagrodzeń samorządowców?

Autor: PortalSamorzadowy.pl
Dodano: 12-04-2018 16:47

Pomysł prezesa Prawa i Sprawiedliwości, żeby obniżyć wynagrodzenia samorządowcom może nie doczekać się realizacji - wynika z ustaleń serwisu PortalSamorzadowy.pl.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział pod koniec marca, że do Sejmu trafią projekty dotyczące obniżenia pensji poselskich o 20 proc. Zapowiedział też, że mają zostać "wprowadzone nowe limity obniżające" dla wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, marszałków i starostów, a także dla ich zastępców. Na razie jednak w Sejmie nie ma śladu projektów takich regulacji, choć właśnie trwa jego posiedzenie.

- Na razie nie ma projektu, więc nie ma też mowy o konkretach. W kuluarach posłowie PiS mówią jednak, że pracują nad tym, by Kaczyński wycofał się z tego pomysłu - twierdzi Borys Budka, poseł Platformy Obywatelskiej.

Jednak poseł PiS Marek Ast spodziewa się projektu, choć dopiero na majowym posiedzeniu. Przyznaje jednak, że w przypadku samorządowców nie jest to prosta sprawa.

- Szczególnie trudne są kwestie samorządów, gdyż wynagrodzenie parlamentarzystów i samorządowców jest zupełnie inaczej regulowane. To jest problem, który trzeba rozwiązać. Nie ma natomiast mowy o wycofaniu się z tego pomysłu - oznajmił.

Inny polityk PiS - Tadeusz Cymański - przyznał, że nie jest w stanie powiedzieć, czy Jarosław Kaczyński może wycofać się ze swojego pomysłu w odniesieniu do samorządowców.

Czytaj więcej w serwisie PortalSamorzadowy.pl

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019