Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Posłanka PiS do parlamentarzystów: nie jesteśmy tu dla pieniędzy

Autor: PAP/PSZ
Dodano: 08-05-2018 20:13

Być wybrańcem narodu to nie tylko zaszczyt i przywilej, ale też służba i odpowiedzialność; wierzę, że większość z nas nie jest tu dla pieniędzy - stwierdziła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Halina Szydełko podczas środowej debaty w Sejmie nad projektem, który przewiduje obniżenie o 20 proc. uposażeń parlamentarzystów.

Halina Szydełko oceniła, że wynagrodzenia parlamentarzystów "nie należą do najniższych i umożliwiają godne życie". "Wierzę, że większość z nas nie jest tu dla pieniędzy" - podkreśliła.

Posłanka PiS przekonywała, że choć opozycja mówi o chciwości władzy, to "właśnie posłom opozycji trudno jest rozstać się z 20 proc. uposażenia i dlatego zapowiadają oni, że nie wezmą udziału w głosowaniu" nad tym projektem.

"Jeden z posłów opozycji wyrażając swoje oburzenie w związku z proponowaną ustawą, powiedział, że taka obniżka jest niedopuszczalna, ponieważ jesteśmy wybrańcami narodu. Zapomniał tylko, że być wybrańcem narodu to nie jest tylko zaszczyt i przywilej, ale przede wszystkim służba i odpowiedzialność. A jeśli społeczeństwo dziś tak ocenia i stwierdza, że należy obniżyć uposażenia posłów i senatorów, to należy się zastanowić dlaczego" - dodała Szydełko.

Według niej taka ocena pracy posłów wynika z jakości prowadzonej przez nich debaty publicznej. Przywoływała sytuacje gdy posłowie opozycji "rzucali w Sejmie papierami", "wykorzystywali pytania w Sejmie do dyskusji nie na temat", "gasili światła podczas posiedzeń komisji", czy blokowali mównicę sejmową. "Agresywne zachowanie nie pozostaje bez oceny społeczeństwa i tę ocenę trzeba uszanować" - podkreśliła posłanka.

Przywołała też słowa ks. Piotra Skargi: "Swoich pożytków zapomniawszy, powinniśmy jej (Ojczyźnie) godnie i z szacunkiem służyć". Szydełko zapowiedziała, że w ramach realizacji tej maksymy posłowie PiS zagłosują za projektem o obniżce uposażeń.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019