Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Protest opiekunów niepełnosprawnych w Sejmie. Czarnecki: Polski rząd spełnił postulaty

Autor: GP
Dodano: 17-05-2018 08:45 | Aktualizacja: 17-05-2018 09:42

Ryszard Czarnecki (PiS) twierdzi, że "rząd spełnił postulaty protestujących" w Sejmie opiekunów. Polityk zaznacza, że polityka społeczna rządu jest dla PiS bardzo ważna.

 

Ryszard Czarnecki (europoseł PiS) skomentował trwający już blisko miesiąc protest opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie. Polityk gościł w radiu Zet, gdzie dopytano go, dlaczego nie udało się zakończyć kryzysowej sytuacji.

W rozmowie pojawił się też nowy pomysł opodatkowania najbogatszych Polaków celową opłatą dedykowaną wsparciu niepełnosprawnych. To wparcie miałoby dotyczyć osób, które w rozliczeniu dochodów PIT wykazują zarobki powyżej miliona zł. Wedle pomysłu nowa opłata ma być źródłem zasilającym specjalny Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Polski rząd spełnił postulaty protestujących - podkreślił w czwartek (17 maja) Czarnecki. W ocenie polityka to brak dobrej woli okupujących sejmowe korytarze stoi na przeszkodzie w zawarciu kompromisu. Europoseł przypomniał, że PiS u władzy jest bardzo prospołeczne. - Kwestie socjalne w polityce tego rządu to rewolucja - konkludował. Po czym stwierdził, że nie można źle patrzeć na nową propozycję - wspomniane opodatkowanie najbogatszych Polaków w celu pomocy niepełnosprawnym.

- Oburzenie, że bogatsi będą płacić, solidaryzować się z niepełnosprawnymi, dzielić się, uważam za niezrozumiałe.

Ostatnimi kontrowersjami związanymi z protestem zebranych w Sejmie niepełnosprawnych i ich opiekunów są próby odwiedzenia w parlamencie tych osób. W środę (16 maja) taką chęć zgłosiła Wanda Traczyk-Stawska. Była to druga próba wejścia do Sejmu 91-letniej uczestniczki powstania warszawskiego.

Traczyk-Stawskiej w próbie wejścia do Sejmu towarzyszył poseł PO Marcin Święcicki. On też zorganizował formalności wejścia do Sejmu zasłużonej mieszkanki Warszawy. Święcicki obarczył winą za wstrzymanie wizyty Traczyk-Stawskiej Kancelarię Sejmu.

Oopowiedz z kancelarii zamieścił na Twitterze.

Szefowa Kancelarii Sejmu odmówiła pani Wandzie Traczyk-Stawskiej wejścia do sejmu pic.twitter.com/e9X521cowi

— Marcin Święcicki (@MarcinSwiecicki) 16 maja 2018

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020