Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Mariusz Błaszczak: Staramy się wykonywać nasze zadanie biorąc przykład z weteranów

Autor: PAP/JS
Dodano: 18-05-2018 22:48

Staramy się wykonać nasze zadanie najlepiej patrząc na was, biorąc z was przykład - mówił do weteranów II wojny światowej minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który we Włoszech wziął udział w obchodach 74. rocznicy bitwy o Monte Cassino.

Weterani II wojny światowej wraz z delegacją rządową, m.in. szefem MON Mariusz Błaszczakiem i szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim wzięli udział w uroczystościach w związku z 74. rocznicą bitwy o Monte Cassino.

"Mówiono, że Monte Cassino jest nie do zdobycia. Mówiono, że nikt nie poradzi sobie w takiej sytuacji. Żołnierz polski, to wy udowodniliście, że nie ma sytuacji, w której można byłoby powiedzieć, że nic nie da się zrobić; że silna wola, przygotowanie, zaangażowanie jest źródłem sukcesu, jest źródłem powodzenia. Sukcesu okupionego krwią, ale sukcesu, który dał podwaliny pod wolną Polskę. To wy udowodniliście, że żołnierz polski nie ma sobie równych, to wy udowodniliście, że Polacy kochają swoją ojczyznę i są gotowi ponieść nawet największe poświecenie, żeby osiągnąć cel" - mówił szef MON.

Jak dodał, Polacy szanują swoją przeszłość. "My oddajemy hołd tym, którzy polegli 74 lata temu i oddajemy najwyższe słowa uznania wam bohaterom, którym Bóg pozwolił doczekać wolnej Polski, a nam pozwolił, żebyśmy mogli osobiście złożyć wam najwyższe słowa uznania" - podkreślił.

Błaszczak zwracając się do weteranów przypomniał słowa Jana Pawła II, który mówił, że wolność nie jest dana, lecz jest zadana - "my takie zdanie staramy się wykonać najlepiej patrząc na was, biorąc z was przykład". "Jesteśmy wam wdzięczni, Polska jest wam wdzięczna" - zaznaczył minister obrony narodowej.

 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020