Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Premier: WOT mają ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa

Autor: PAP/ICH
Dodano: 27-05-2018 13:39

Premier Mateusz Morawiecki w liście odczytanym podczas przysięgi żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, która odbyła się w niedzielę w Mielcu podkreślił, że WOT mają „ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa”.

Premier zaznaczył, że wypowiedzenie słowa roty przysięgi to dla każdego żołnierza zwieńczenie trudu szkolenia i potwierdzenie zobowiązania wobec ojczyzny.

-Wojska Obrony Terytorialnej, najmłodsze z rodzajów sił zbrojnych RP, mają ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. Żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej szczególnie związani są ze swoim regionem, utrzymują gotowość do obrony kraju, chroniąc i wspierając lokalną społeczność w sytuacjach kryzysowych - napisał Morawiecki.

Czytaj także: Mariusz Błaszczak: WOT to doskonałe uzupełnienie wojsk operacyjnych

W ocenie szefa rządu istotę służby WOT oddaje dewiza tej formacji "zawsze gotowi, zawsze blisko". W liście podkreślił, że żołnierze, którzy w niedzielę złożyli przysięgę są na początku drogi, którą jest służba Rzeczypospolitej.

Morawiecki przypomniał, że w tym roku obchodzona jest setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

Czytaj również: Premier o rekordowych zamówieniach polskiej armii

- W tym czasie szczególnie wspominamy chlubną tradycję polskiego oręża. Pamiętajmy, że o sukcesach polskiej armii decydowała nie tylko siła militarna, ale też bohaterska postawa jej żołnierzy. I niech również dla was miłość ojczyzny, poczucie sprawiedliwości, troska o bezpieczeństwo i wolność Polski wyznaczają sens wojskowej służby - zaznaczył prezes Rady Ministrów.

Premier życzył żołnierzom, aby służba w Wojsku Polskim przyniosła im satysfakcję i dumę.

W niedzielę na mieleckim Placu Armii Krajowej przysięgę złożyło 99 żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady WOT. 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019