Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Ministerstwo Zdrowia ma nowego wiceministra. To Maciej Miłkowski

Autor: PAP/PSZ
Dodano: 18-06-2018 17:21

Maciej Miłkowski został 18 czerwca powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. Miłkowski od lutego 2016 r. był zastępcą prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. finansowych.

Dotychczas w ministerstwie było pięcioro wiceministrów: Józefa Szczurek-Żelazko, Zbigniew Król, Janusz Cieszyński, Marcin Czech i Sławomir Gadomski, który dołączył do kierownictwa resortu na początku czerwca, po tym, jak odeszła Katarzyna Głowala.

W poniedziałek 18 czerwca minister Łukasz Szumowski powołał na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia Macieja Miłkowskiego.

.@SzumowskiLukasz powołał dziś Macieja Miłkowskiego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. pic.twitter.com/QIhsxxQ7un

— Ministerstwo Zdrowia (@MinZdrowia) 18 czerwca 2018

Jak informuje resort, Miłkowski ukończył Szkołę Główną Handlową i studia MBA w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie (zarządzanie i ekonomika technologii medycznych).

Pracę rozpoczynał w Polskim Banku Inwestycyjnym. Od kwietnia 1998 r. współorganizował Mazowiecką Regionalną Kasę Chorych i został jej pierwszym członkiem zarządu ds. ekonomiczno-administracyjnych oraz dyrektorem finansowym. Od 2002 r. przez trzy lata prowadził NZOZ Europejskiej Kliniki Rehabilitacji Victoria.

W latach 2005-2007 pracował w Instytucie Matki i Dziecka jako pełnomocnik dyrektora ds. finansowo-księgowych oraz zastępca dyrektora ds. ekonomicznych. Następnie był zastępcą dyrektora ds. ekonomicznych Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Od lutego 2016 r. pełnił funkcję zastępcy prezesa NFZ ds. finansowych.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019