Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Stanisław Gawłowski może wyjść z aresztu za 500 tys. zł kaucji

Autor: PAP/PSZ
Dodano: 11-07-2018 16:02

Sąd postanowił zastosować 500 tys. zł kaucji jeżeli chodzi o Stanisława Gawłowskiego - poinformował pełnomocnik posła Platformy Obywatelskiej Roman Giertych. Dodał, że sąd przedłużył areszt do czasu wpłacenia kaucji. Planujemy wpłacić kaucję jak najszybciej - zaznaczył Giertych.

Według informacji pełnomocnika, na wpłacenie kaucji sąd wyznaczył 14 dni od czwartku 12 lipca.

W środę 11 lipca szczeciński Sąd Okręgowy rozpatrzył wniosek prokuratury o przedłużenie aresztu dla Stanisława Gawłowskiego - trzymiesięczny termin tymczasowego aresztowania kończy się 12 lipca.

Poseł Platformy Obywatelskiej przebywa w Areszcie Śledczym w Szczecinie od połowy kwietnia 2018 roku. O zastosowanie tego środka wnioskowała szczecińska delegatura Prokuratury Krajowej, argumentując to obawą matactwa. Do wniosku o areszt przychylił się 15 kwietnia sąd rejonowy, a decyzję podtrzymał Sąd Okręgowy w Szczecinie, mimo zażaleń złożonych przez Gawłowskiego i jego pełnomocników.

Gawłowski usłyszał pięć zarzutów, w tym korupcyjne - przyjęcia co najmniej 175 tys. zł łapówki w gotówce, a także dwóch zegarków o wartości blisko 25 tys. zł. Chodzi o okres, gdy pełnił funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządach PO-PSL.

Pozostałe zarzuty dotyczą podżegania do wręczenia łapówki w wysokości co najmniej 200 tys. zł, ujawnienia informacji niejawnej i plagiatu pracy doktorskiej.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020