Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Antoni Macierewicz i tzw. podkomisja smoleńska opuścili budynek MON na Klonowej

Autor: PAP/rs
Dodano: 27-08-2018 16:30

B. minister obrony Antoni Macierewicz i tzw. komisja smoleńska opuścili budynek MON przy ul. Klonowej w Warszawie vis-a-vis Belwederu. Informacje o przeprowadzce podkomisji na ul. Kolską potwierdziło centrum operacyjne MON.

Macierewicz jako szef MON urzędował w tradycyjnej siedzibie ministrów tego resortu - w pałacyku przy ul. Klonowej. Po zmianie na stanowisku, jego następca Mariusz Błaszczak zdecydował, że będzie miał gabinet w warszawskim gmachu MON przy al. Niepodległości 218, gdzie mieści się większość departamentów.

Minister Błaszczak pod koniec stycznia poinformował, że z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przeniósł swoją siedzibę do budynku przy al. Niepodległości w Warszawie. Ulokowano tam też Centrum Operacyjne szefa MON.

Macierewicz, który jest przewodniczącym komisji ds. zbadania katastrofy TU-152M w Smoleńsku, po odwołaniu pozostawał w budynku, w którym jako szef MON miał gabinet.

"Podkomisja do spraw Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego zmieniła swoją siedzibę i obecnie znajduje się na ul. Kolskiej 13" - poinformowało Centrum Operacyjne MON. "Dotychczasowa siedziba podkomisji będzie wykorzystywana na potrzeby Ministerstwa Obrony Narodowej" - zapewniono.

Minister Mariusz Błaszczak zastąpił Macierewicza na stanowisko ministra obrony wraz z powołaniem rządu Mateusza Morawieckiego - 9 stycznia 2018 r. Kilka dni później Macierewicz został powołany na przewodniczącego podkomisji.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019