Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Mariusz Błaszczak: wojsko polskie musi być liczniejsze

Autor: PAP/AH
Dodano: 07-09-2018 13:56

Wojsko polskie musi być liczniejsze; potrzebujemy więcej oficerów. Zmieni się system powoływania do zawodowej służby wojskowej; chcemy, by procedury były uproszczone – powiedział w piątek we Wrocławiu szef MON Mariusz Błaszczak.

Minister wziął udział w promocji na pierwszy stopień oficerski (podporucznika) 215 absolwentów Akademii Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

"Potrzebujemy w wojsku polskim więcej oficerów, ale też w ogóle więcej żołnierzy. Wojsko polskie musi być liczniejsze" - mówił do młodych oficerów szef MON.

Dodał, że zmieni się system powoływania do zawodowej służby wojskowej. "Chcemy, by procedury były uproszczone, aby wszyscy ci, którzy wiążą przyszłość z wojskiem, nie byli zniechęcani" - mówił minister.

Błaszczak poinformował o rozporządzeniu dotyczącym powoływania do zawodowej służby wojskowej. "W tym dokumencie zasadnicze znaczenie mają dwie sprawy. Po pierwsze - stworzenie bazy informacji dotyczących wolnych stanowisk w wojsku polskim, bazy na teraz, ale i w perspektywie półrocznej tak, by pełna transparentność dotyczyła powoływania do zawodowej służby wojskowej. Drugi element związany jest z tym, że wprowadzamy jedno postępowanie kwalifikacyjne" - mówił minister.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019