Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS w sanktuarium w Strachocinie

Autor: PAP/AH
Dodano: 10-09-2018 15:48

15 września w Strachocinie (woj. podkarpackie) odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości - poinformował szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. W posiedzeniu mają wziąć udział m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński i wicepremier Beata Szydło.

Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS odbędzie się w Domu Rekolekcyjnym przy Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie k. Sanoka na Podkarpaciu. Wezmą w nim udział m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński i wicepremier Beata Szydło.

- W sobotę klub PiS spotka się w Strachocinie, w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, już tradycyjnie, przed wyborami - powiedział szef klubu PiS.

Poseł partii Piotr Babinetz poinformował PAP, że poza posiedzeniem klubu i udziałem we mszy świętej, odbędzie się także odsłonięcie pomnika z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. - Kluczowym punktem jest odsłonięcie i poświęcenie o godz. 12:30 w sobotę pomnika upamiętniającego 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i uczczenie polskich żołnierzy walczących o niepodległość na różnych frontach - powiedział Babinetz.

W spotkaniu nie będzie uczestniczył prezes PiS Jarosław Kaczyński ze względu na planowane na weekend aktywności związane z kampanią samorządową.

W Strachocinie w 1591 r. urodził się św. Andrzej Bobola, który od 2002 r. jest patronem Polski. Pod koniec ubiegłego stulecia miejscowy kościół stał się ośrodkiem jego kultu i celem licznych pielgrzymek. Kościół od 2007 r. jest sanktuarium św. Andrzeja Boboli.

Żyjący na przełomie XVI i XVII wieku Bobola był m.in. kaznodzieją i misjonarzem. Był autorem złożonych przez Jana Kazimierza 1 kwietnia 1656 r. ślubów lwowskich. Został zamordowany przez Kozaków w 1657 r. w Janowie Poleskim; kanonizowany w 1938 r. przez Piusa XI. 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019