Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Regionalna partia rzuca rękawicę Warszawie. Na co liczy?

Autor: PortalSamorzadowy.pl
Dodano: 25-09-2018 12:52

Wszystkie legalnie działające ugrupowania są naszymi potencjalnymi partnerami. Nam zależy na koalicjach programowych, nie fotelowych - deklaruje w rozmowie z serwisem PortalSamorzadowy.pl Jerzy Gorzelik, sekretarz generalny zarządu Śląskiej Partii Regionalnej.

Na jaki wynik w wyborach samorządowych liczy Śląska Partia Regionalna?

- Dla skutecznej realizacji naszych celów programowych najważniejsze jest to, żebyśmy mieli tyle mandatów, by być niezbędnym ogniwem koalicji rządzącej województwem.

Czyli chcecie być języczkiem uwagi…

- Tak, języczkiem uwagi. Mamy w tej chwili cztery mandaty, chcielibyśmy więcej. Zdajemy sobie sprawę, że startujemy teraz z szerszego ugrupowania, ale młodego i pewnie jego rozpoznawalność jest mniejsza niż Ruchu Autonomii Śląska. To jest pewne ryzyko, natomiast najważniejsze jest to, żeby mieć wpływ na rzeczywistość, bo czasami można mieć wiele mandatów, a zasiadać w ławach opozycji. Nie chcielibyśmy być statystami. Docelowo nasz cel jest taki, by Śląska Partia Regionalna była niezbędnym elementem wszelkich konfiguracji politycznych w regionie, tak aby regionalizm jako sposób myślenia w polityce regionalnej był obecny.

(...)

Czytaj więcej w serwisie PortalSamorzadowy.pl

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019