Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Premier: rozwój infrastruktury ważny, linie kolejowe modernizowane i odtwarzane

Autor: PAP/dm
Dodano: 29-09-2018 10:47

Polityka rozwoju infrastruktury jest dla nas bardzo ważna; konieczna jest modernizacja linii kolejowych i odtworzenie niektórych połaczeń - powiedział w sobotę w Łodzi premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu uczestniczył w uroczystości podpisania umowy na wykonanie prac projektowych i robót budowlanych linii kolejowej na odcinku Ozorków - Łęczyca.

- Kiedy w 1989 r. zaczynał się okres wolnej Polski, było ok. 30 tys. km linii kolejowych. Dzisiaj jest to ok. 19 tys. - podał szef rządu.

Premier dziękował resortowi infrastruktury, za "nowego ducha programu modernizacji linii kolejowych w różnych częściach Polski". Podał, że trwają prace nad odtworzeniem dwudziestu kilku linii w różnych miejscach w Polsce, które "są zupełnie wyłączone z ruchu".

Premier podkreślił, że "polityka rozwojowa, polityka rozwoju infrastruktury jest dla rządu bardzo ważna". "Naprawa państwa to nie tylko polityka społeczna, zmniejszanie nierówności, tak szczególnie widoczne tutaj w województwie łódzkim, ale to właśnie polityka rozwojowa, poprzez wsparcie różnego rodzaju projektów i programów infrastrukturalnych, z programem kolejowym na czele; to wydatki bez precedensu, które powinny w ciągu kilku lat zdecydowanie zmienić możliwości komunikacyjne" - wskazał.

 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019