Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Mistrzostwo świata polskich siatkarzy wywołało szybkie komentarze polityków

Autor: PAP/PSZ
Dodano: 01-10-2018 06:41

Polska Mistrzem Świata w piłce siatkowej po raz drugi z rzędu! Co za radość! Co za sukces!!! DZIĘKUJEMY!!! Jesteście WSPANIALI!! Brawo Biało-Czerwoni! BRAWO!!! - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda, komentując zwycięstwo polskich siatkarzy na mistrzostwach świata w Turynie. Triumf polskiej reprezentacji skomentowali także Mateusz Morawiecki i Grzegorz Schetyna.

Polscy siatkarze pokonali w Turynie Brazylijczyków 3:0 (28:26, 25:20, 25:23) w finale mistrzostw świata i obronili tytuł. Te same drużyny zmierzyły się w decydującym spotkaniu w poprzednim turnieju tej rangi w 2014 roku w Katowicach - wówczas biało-czerwoni wygrali 3:1.

🇵🇱 Mistrzostwo Świata - dosłownie i w przenośni! Piękniej być nie mogło! Wiwat polscy Mistrzowie! Wiwat polscy Siatkarze! Wiwat Polska!

Wspaniały prezent w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości! Dziękujemy!#POLBRA #PL100 #DumniZPolski pic.twitter.com/WUD5VEe1Ud

— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) 30 września 2018

"Wielkie zwycięstwo Wielkiej Drużyny w wielkim stylu! Drugie z rzędu mistrzostwo świata, podwójna radość kibiców w całej Polsce! Złoci bohaterowie, najlepsi z najlepszych, niezwyciężony zespół biało-czerwony!" - pogratulował polskim siatkarzom premier Mateusz Morawiecki.

Wielkie zwycięstwo Wielkiej Drużyny w wielkim stylu! Drugie z rzędu mistrzostwo świata, podwójna radość kibiców w całej Polsce! Złoci bohaterowie, najlepsi z najlepszych, niezwyciężony zespół biało-czerwony! 🇵🇱 Mam nadzieję, że pracodawcy wybaczą jutro ewentualne spóźnienia 😉

— Mateusz Morawiecki (@MorawieckiM) 30 września 2018

"Mam nadzieję, że pracodawcy wybaczą jutro ewentualne spóźnienia" - dodał.

"Mamy to! Mistrzostwo Świata obronione! 12 trudnych spotkań dla tej wspaniałej chwili! Gratulacje dla całej drużyny i sztabu szkoleniowego! Jesteście niesamowici!" - skomentował zwycięstwo polskich siatkarzy na mistrzostwach świata w Turynie szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Mamy to! Mistrzostwo Świata obronione! 12 trudnych spotkań dla tej wspaniałej chwili! Gratulacje dla całej drużyny i sztabu szkoleniowego!

Jesteście niesamowici! 🇵🇱🏆🥇 #POLBRA

— Grzegorz Schetyna (@SchetynadlaPO) 30 września 2018

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019