Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Kandydat na burmistrza Suchowoli wykluczony z PiS

Autor: PAP/rs
Dodano: 03-10-2018 17:45

Decyzją prezydium zarządu okręgowego PiS Wiesław Bruzgo został wykluczony z partii; tym samym PiS wycofało rekomendację dla Bruzgi jako kandydata na burmistrza Suchowoli - poinformowała w środę rzeczniczka partii Beata Mazurek.

Platforma Obywatelska powiadomiła we wtorek prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez kandydata PiS Wiesława Bruzgę na burmistrza Suchowoli (Podlaskie). Działacze PO zarzucali mu, że na swoim profilu w mediach społecznościowych szerzy mowę nienawiści.

"Wiesław Bruzgo decyzją Prezydium Zarządu Okręgowego PiS został wykluczony z PiS" - napisała w środę Mazurek na Twitterze.

"Pełnomocnik KW PiS pismem do PKW wycofał rekomendację KW PiS dla Wiesława Bruzgo jako kandydata na burmistrza Suchowoli. Chcielibyśmy, aby podobne standardy były również u naszych politycznych konkurentów" - dodała.

Zawiadamiający prokuraturę działacze podlaskiej Platformy Obywatelskiej zwrócili w piśmie do Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ uwagę na to, że Bruzgo jako osoba kandydująca ma "realny wpływ na kształtowanie opinii publicznej".

Do zawiadomienia załączono ok. 30 stron wydruków wpisów z portalu społecznościowego. Na prywatnym profilu kandydata już ich nie ma.

Zawiadomienie do prokuratury to reakcja białostockich działaczy PO startujących w wyborach z list Koalicji Obywatelskiej do rady miasta i sejmiku na poniedziałkowe publikacje lokalnych mediów. Wynika z nich, że na profilu Wiesława Bruzgi zamieszczonych było wiele wpisów noszących znamiona mowy nienawiści.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019