Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Mateusz Morawiecki: jesteśmy gotowi współpracować nawet z opozycją

Autor: PAP/rs
Dodano: 07-10-2018 16:05

Jesteśmy gotowi współpracować nawet z opozycją, bo wierzymy, że jedność, o którą starali się nasi przodkowie, może dzisiaj doprowadzić nas do jeszcze lepszej Polski - powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości na Podkarpaciu.

"Jesteśmy gotowi współpracować, pokazujemy to tutaj na podkarpaciu, i w wielu innych miastach. Jesteśmy gotowi współpracować nawet z opozycją, właśnie dlatego, że wierzymy, że ta jedność, o którą starali się nasi przodkowie (...) może dzisiaj doprowadzić nas do jeszcze lepszej Polski, do takiej Polski o jakiej wszyscy marzymy. Wierzę, że tu, na Podkarpaciu, i w całej naszej Rzeczpospolitej razem taką Polskę zbudujemy" - powiedział Morawiecki.

"Potrzebujemy budować na naszym polskim micie jedności. Micie - ale też realności tej jedności - który tak pięknie się objawił 100 lat temu, w czasach odzyskiwania naszej niepodległości. Który tak pięknie się zamanifestował w 1980 roku, kiedy różne charaktery ludzi z Solidarności budowały wtedy nie tylko niezależny związek, ale i budowały zręby naszej państwowości" - powiedział.

Morawiecki powiedział też podczas konwencji na Podkarpaciu, że nowoczesny i innowacyjny przemysł będzie wizytówką tego regionu w najbliższych latach.

Premier dodał, że do działającej na Podkarpaciu Doliny Lotniczej "przyciągnięci" zostali najwięksi inwestorzy. "To my przyciągnęliśmy wielkich światowych inwestorów, największe przedsiębiorstwa z branży lotniczej. Między innymi tu, pod Rzeszowem będzie tworzona nowa, wielka inwestycja, która da nowe tysiące miejsc pracy, właśnie w branży lotniczej" - powiedział.

"Spotkałem ludzi, którzy wracają z Seatle w stanie Waszyngton w Stanach Zjednoczonych, z Chicago, tu pod Rzeszów. Czy ktoś by pomyślał jeszcze kilka lat temu, że to jest możliwe? Tak, dzisiaj to jest możliwe. Tu tworzymy takie miejsca pracy, że wracają do Polski Polacy, którzy wyjechali do Stanów Zjednoczonych" - dodał.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019