Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Mosbacher: zaangażowanie Ameryki w polskie bezpieczeństwo - niewzruszone

Autor: PAP/PA
Dodano: 11-10-2018 12:05

Amerykańskie zaangażowanie na rzecz polskiego bezpieczeństwa jest niewzruszone - zapewniła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, która uczestniczyła w czwartek w otwarciu Kongresu Polsko-Amerykańskiego „100 lat wspólnego dziedzictwa” w Lublinie.

- Nasza wspólna historia pokazała, że Polacy i Amerykanie muszą bardzo cenić i dbać o bezpieczeństwo. Niedawne przykłady rosyjskiego agresywnego zachowania pokazują, że nie możemy spoczywać na laurach - powiedziała ambasador USA.

- Amerykańskie zaangażowanie na rzecz polskiego bezpieczeństwa jest niewzruszone, a ja osobiście się będę angażowała w to, że będziemy wzmacniali nasze relacje dotyczące bezpieczeństwa-  zadeklarowała Mosbacher.

Podkreśliła, że równie ważne jak bezpieczeństwo militarne jest bezpieczeństwo ekonomiczne. - Uwolnienie ludzkiego potencjału poprzez działalność ekonomiczną, innowacyjność, przedsiębiorczość stanowi rodzaj takiej mapy drogowej na przyszłość - zaznaczyła ambasador.

Kongres Polsko-Amerykański "100 lat wspólnego dziedzictwa" ma na celu wymianę doświadczeń i omówienie możliwości podjęcia wspólnego działania oraz spotkanie ludzi biznesu, nauki i kultury z Polski i USA. Kongres organizowany jest przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Lubelski Urząd Wojewódzki.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019