Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Co z paradą równości w Lublinie? Neumann zapowiada zaangażowanie PO

Autor: GP
Dodano: 12-10-2018 09:53 | Aktualizacja: 12-10-2018 09:54

Sławomir Neumann z PO stwierdził 12 października, że dużo aktywistów Platformy chce iść w paradzie, którą odwołał prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Los parady rozstrzygną się w sądzie.

- Jeśli sąd uchyli decyzję Krzysztofa Żuka, to mam wiele zgłoszeń od kolegów i koleżanek z PO, że wezmą udział w marszu równości - mówił w TOK FM poseł Neumann.

Sprawa parady równości w stolicy lubelskiego stałą się tematem rozmowy w całym kraju po tym, jak 9 października prezydent miasta wydał zakaz organizacji marszu. Organizatorzy skorzystali z odwołania do sądu okręgowego. Ten musi szybko podjąć decyzję, bo marsz zaplanowano na sobotę 13 października.

Prezydent Żuk uważa, że został postawiony w trudnej sytuacji.

- Zostałem wciągnięty w brutalną polityczną walkę ideologiczną - mówił, gdy ogłaszał decyzję o zakazie. - Ale w obliczu zagrożenia życia i bezpieczeństwa mieszkańców, które jest dla mnie najważniejsze i stanowiska policji wyrażonego przez komendanta nie zostaje mi nic innego niż wydać zakaz dla obu zgromadzeń, powołując się na art. 14 Prawo o zgromadzeniach.

Obok parady równości miała zgromadzić się kontrmanifestacja. Policja w Lublinie uznała, że napięcia, jakie mogą zrodzić się w sobotę, są realnym zagrożeniem porządku publicznego.

 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019