Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Sasin o języku nienawiści: PO to mistrzowie w szerzeniu podziałów

Autor: GP
Dodano: 16-10-2018 10:24

Jacek Sasin (PiS) skomentował brutalizację języka na finiszu kampanii wyborczej do samorządu. Jego zdaniem winna jest PO.

- (Nasi) oponenci z PO to mistrzowie w szerzeniu nienawiści i szerzeniu podziałów - mówił 16 października w Polskim Radiu 24 Sasin. Początek podziałów to zdaniem Sasina wina byłego premiera Donalda Tuska. - W latach 2005 do 2007 kampania nienawiści została nakręcona - dodawał. Dziś osiąga punkt kulminacyjny, w tych dniach mija rocznica zabójstwa Marka Rosiaka - przypomniał.

Rosiak po tragicznej śmierci w Łodzi w 2010 r. stał się ważnym symbolem dla retoryki PiS. Był opozycjonistą w okresie pierwszej „Solidarności”. W III RP podjął pracę w biurze poselskim Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi. Od 2009 r. pełnił funkcję asystenta posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Wojciechowskiego. 19 października 2010 r. zamordował go Ryszard Cyba. Dochodzenie potwierdziło, że motywem zbrodni sprzed 8 lat były poglądy polityczne zabójcy.

Czytaj też: Lider PiS chce więcej

Jacek Sasin odniósł się też do ostatniego użycia ostrego języka przez lidera PO Grzegorza Schetynę, który określi PiS i zwolenników tej partii mianem szarańczy.

- To język nazistowski, znany z hitlerowskich Niemiec - kończył Sasin w Polskim Radiu. Jego zdaniem nie jest to pierwszy raz, kiedy konkurenci PiS używają "języka nienawiści".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019