Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Władysław Kosiniak-Kamysz: głos oddany na PSL gwarancją pokoju, a na PiS - wojny

Autor: PAP/rs
Dodano: 19-10-2018 13:50

Głos oddany na Polskie Stronnictwo Ludowe jest gwarancją pokoju, a głos oddany na PiS to głos oddany na wojnę - powiedział w piątek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Naszą dziejową misją jest zjednoczyć Polskę i Polaków; w nas jest siła i wiara - dodał.

Kosiniak-Kamysz podkreślił na konferencji prasowej zorganizowanej przy pomniku Wincentego Witosa w Warszawie, że te wybory samorządowe "są po to, żeby wyłonić dobrych gospodarzy". Według niego partia rządząca w Polsce nie ma idei, tylko ideologię "kłamstwa, obłudy, manipulacji, dzielenia Polaków na lepszy i gorszy sort, na patriotów i zdrajców".

"Koniec z tymi podziałami. Naszą dziejową misją jest zjednoczyć Polskę i zjednoczyć Polaków i to nam się uda. W nas jest wiara i w nas jest siła" - mówił szef PSL.

W jego ocenie Rzeczpospolita, żeby była naprawdę sprawiedliwa, musi być Rzeczpospolitą samorządową, a nie Rzeczpospolitą "Morawiecką" . -Rzeczpospolita samorządowa to jeden z drugim, a Rzeczpospolita "Morawiecka" to jeden przeciw drugiemu - podkreślił. - My jesteśmy za państwem demokratycznym, samorządowym, a przez to sprawiedliwym. To jest nasza święta tradycja i historia, to jest nasze ogromne zobowiązanie - dodał Kosiniak-Kamysz.

- Dzisiaj głos oddany na Polskie Stronnictwo Ludowe jest gwarancją pokoju, a głos oddany na PiS to jest głos oddany na wojnę; dość wojny Morawieckiego i Kaczyńskiego; PSL, lista nr 2 to jest pokój dla Polski i dla Polaków - powiedział lider PSL.

Marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik (PSL) podkreślił, że to, co stanie się 21 października "to nie tylko kwestia, kto będzie rządził w każdej gminie, powiecie, czy województwie. To kwestia przyszłości naszego kraju". - Albo wybierzemy centralizację, system monopartyjny, system, w którym łamane są niezależność i niezawisłość sądów, albo wybierzemy samorządność, wybierzemy ludzi, którzy te ostatnie bastiony demokracji w Polsce ochronią - mówił Struzik.

- Idźmy gromadnie 21 października do wyborów; wybierzmy dobrych samorządowców, uczciwych ludzi, wybierzmy przedstawicieli PSL - apelował marszałek woj. mazowieckiego.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020