Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Wybory, Jacek Sutryk: W radzie miasta chcę współpracować ze wszystkim środowiskami

Autor: PAP/AT
Dodano: 24-10-2018 13:31

Jedynym kryterium współpracy w Radzie Miejskiej Wrocławia jest dobro naszego miasta – powiedział Jacek Sutryk, który wygrał w pierwszej turze wybory na prezydenta stolicy Dolnego Śląska.

Według podanych we wtorek (23 października) wieczorem przez Miejską Komisję Wyborczą we Wrocławiu wyników, kandydata Koalicji Obywatelskiej Jacek Sutryk wygrał w pierwszej turze wybory na prezydenta Wrocławia, zdobywając 50,2 proc. głosów. Drugie miejsce zajęła kandydatka Zjednoczonej Prawicy posłanka PiS Mirosława Stachowiak-Różecka z poparciem 27,5 proc. głosów.

Podczas pierwszej po ogłoszeniu wyników konferencji prasowej Sutryk zadeklarował, że chce współpracować, ze wszystkim środowiskami w Radzie Miejskiej Wrocławia. "Jedynym kryterium tej współpracy jest dobro naszego miasta" - powiedział w środę.

Nowo wybrany prezydent pogratulował też radnym miejskim, którzy zdobyli mandaty w wyborach. Według podanych przez Miejską Komisję Wyborczą oficjalnych wyników wyborów najwięcej mandatów w radzie przypadło Koalicji Obywatelskiej - 17. PiS zdobył 13 mandatów, a KWW Rafała Dutkiewicza-Sojusz dla Wrocławia - 7.

"Chcę też pogratulować radnym wojewódzkim. Liczę na dobrą współpracę także i z nimi. Bowiem nie ma silnego Wrocławia bez silnego regionu i nie ma silnego regionu bez silnego Wrocławia" - powiedział Sutryk.

Dodał przy tym, że liczy na to, że środowiska, które go popierały w kampanii wyborczej nadal będą to robić. "Liczę, że Koalicja Obywatelska, klub Rafała Dutkiewicza i SLD będą tworzyć koalicję, która będzie moim zapleczem jako prezydenta" - powiedział Sutryk.

Pytany o pierwsze decyzje, powiedział, że na początku chce "dostosować strukturę urzędu do nowych wyzwań". "W mieście codziennie zachodzą setki procesów, one w dalszym ciągu będą kontynuowane, jest kilka dużych ważnych projektów. Zrobię inwentaryzację, z której będą wynikały działania, które zostaną podjęte w pierwszej kolejności i przystąpię do realizacji swojego programu" - powiedział. Dodał też, że przedstawi plan na pierwsze 100 dni urzędowania.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019