Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Jakub Kulesza zdradził, kto mu przeszkadzał w Kukiz'15

Autor: GP
Dodano: 30-10-2018 11:17

Kulesza stwierdził we wtorek, że nie chce współpracować z osobą "o kryminalnej przeszłości". Chodzi o Dariusza Pitasia.

Poseł Kulesza opuścił klub parlamentarny Kukiz'15 26 października. Jest teraz posłem niezrzeszonym, ale wiąże swoją drogę polityczną z partią Wolność Janusza Korwin-Mikkego. O powodach swojego rozstania z Pawłem Kukizem mówił 30 października w Polskim Radiu 24.

- Odszedłem z Kukiz15 z powodu Dariusza Pitasia. Przeszkadzała mi współpraca z osobą o kryminalnej przeszłości - oświadczył. Kulesza uważa, że Pitaś działa niezrozumiale i że jego działania "prędzej czy później wyjdą", choć nie sprecyzował zarzutów wobec Pitasia.

Dariusz Pitaś, który był w 2015 r. został dyrektorem biura klubu parlamentarnego Kukiz’15, nadal jest współpracownikiem Pawła Kukiza. W marcu 2018 roku do prokuratury trafiła taśma z nagraniem wypowiedzi Pitasia. Na nagraniach, które publikowała m.in. Gazeta Wyborcza, mówi on o kulisach działania klubu Kukiz'15. Nagranie pełne jest wulgaryzmów i oskarżeń o personalne rozgrywki wewnątrz formacji.

Jednak posła Kuleszę najbardziej zirytowała przeszłość współpracownika Pawła Kukiza.

Newsweek w lutym 2018 roku pisał o trzech sprawach karnych, które toczyły się przeciwko doradcy Kukiza. Pierwszy wyrok zapadł w sądzie rejonowym w Zakopanem w 2001 r. Dotyczył kradzieży. Pitasiowi wymierzono karę półtora roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata oraz grzywnę. Na poczet kary zaliczono mu trzytygodniowy pobyt w zakładzie karnym w Nowym Sączu.

Pozostałe dwa wyroki pochodzą z sądu rejonowego w Brzesku. Jedna ze spraw dotyczyła niepłacenia przez Pitasia alimentów. Druga dotyczyła wyłudzenia telefonów komórkowych i komputera. W obu przypadkach współpracownik Kukiza dostał wyroki w zawieszeniu.

W Kukiz'15 jest gorąco piątkowych wpisach Pawła Kukiza w mediach społecznościowych. Z goryczą pisał o innych członkach formacji, zarówno tych, którzy są w klubie Kukiz'15, jak i o tych, którzy klub już opuścili. Sugerował odejście Markowi Jakubiakowi. Później Kukiz przepraszał za swoje wpisy.

 

W międzyczasie pojawiły się spekulacje, jakoby poseł Marek Jakubiak miał spróbować swoich sił wewnątrz klubu Kukiz'15. Mówi się, że postara się zostać szefem frakcji w parlamencie. Jeśli scenariusz zmiany lidera się potwierdzi, Kukiz'15 może być drugą po Nowoczesnej formacją sejmową w tej kadencji, w której działacze pozbawią stanowiska lidera. Nowoczesna wymieniła Ryszarda Petru na Katarzynę Lubnauer.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021